Şeffaf plak

Şeffaf diş teli alternatifi alleo plak tedavisi

Şeffaf diş teli, günümüz ortodonti tedavisinin ulaştığı teknoloji açısından önemli bir tedavi şeklidir. Şeffaf Plak tedavisi, halk arasında genellikle telsiz tedavi, braketsiz tedavi, metalsiz tedavi şeklinde bilinmekte ve tanımlanmaktadır. Şeffaf Plak tedavisinde tel ,braket , ortodontik aparey kullanmasına gerek yoktur ve ağız içine sabitlenen herhangi bir materyal bulunmamaktadır. Burada akla gelen ilk soru, sadece hareketli yani takıp çıkarılabilen bir şeffak plak ile diş çarpıklıkları, diş eğrilikleri ve çene problemleri çözülebilir mi? olacaktır Sorunun cevabı evet olacaktır.

Şeffaf plak

Şeffaf plak tedavisi nedir?

Tüm vakalar olmasa dahi, vakaların birçoğunda şeffaf plaklar kullanılarak yani halk arasındaki deyimle telsiz ortodonti tedavisi yapılması mümkün olabilmektedir. Tabii bunun son kararı tedaviyi planlayan hekim tarafından verilmelidir. Şeffaf diş teli yani şeffaf plaklar hastalar tarafından günümüzde çok talep edilmektedir.

Şeffaf plak tedavisine nasıl başlayacaksınız?

  • Şeffaf plak tedavisinde Alleo Türkiye’nin dört bir yanında anlaşmalı diş hekimleri bulunmaktadır.
  • Size en yakın şeffaf plak sağlayıcı Diş Hekimine ulaşmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.
  • Daha sonra Hekiminizin tarafından muayene ediliyorsunuz bu muayenede dişinizin kontrolü yapılır çarpıklık ve ayrıklık durumuna göre dişleriniz uygunsa hekiminiz tarafından ölçüleri alınıp Alleo ekibine gönderilir.
  • Plağınızın üretimine başlamadan muayene esnasında dişlerinizin düzeltilmiş şekli bilgisayar ortamında doktorunuz tarafından sizlerle paylaşılır ve tamamen ücretsiz.
Şeffaf diş teli

Neden Şeffaf Diş Teli Yani Şeffaf Plakları Tercih Edelim ?

  • Şeffaf plakların hastaya sağladığı konfordur.
  • Hasta hareketli yani çıkarılıp takılabilen plaklar sayesinde yemeklerini rahatlıkla yiyebilmektedir.
  • Diş bakımlarını yapabilmekte, hayatın doğal akışı karşısında bazı özel zamanlarını ağzında bir materyal olmadan geçirebilmektedir.
  • Fakat burada önemli olan nokta, hastanın şeffaf plakları ağzında takılı olarak geçirdiği sürenin tedavinin başarısı ile doğrudan bir ilişkisin olmasıdır. Yani hasta ne kadar fazla bir süre plakları kullanırsa tedavi o derece başarı sağlamaktadır.

Şeffaf Plaklar Neyden Yapılıyor Nasıl Üretiliyor?

Şeffaf plaklar görünüş olarak basit olsalar da üretim aşamalarında son teknoloji ürünü bilgisayarlar, üç boyutlu yazıcılar ve çeşitli mühendislik bilimlerinin bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadırlar. Dolayısı ile üretici firmalar tedavinin başarısında doğrudan sorumludurlar.

Şeffaf diş teline veda edin Alleo ile şeffaf plak

Lingual Braketler de olduğu gibi şeffaf plaklarda da sektörün öncüsü bir İtalyan markası olan Leone’dir. Bünyesinde kurmuş olduğu dijital ve analitik veri işleme merkezi sayesinde tüm dünya genelinde hastaların ve doktorların şeffaf plak taleplerini karşılamaktadırlar. Şeffaf plak üretici firmaların ortodontik tedavinin başarısı üzerine etkisi çok büyük olması sebebi ile şeffaf plak tedavisinde doktor seçiminin yanı sıra üretici firmanın seçiminde de dikkatli ve özenli olunması gerekmektedir

Şeffaf diş teli fiyatları

Şeffaf diş teli fiyatları ne kadardır?

Şeffaf diş teli alternatifi şeffaf plak fiyatları üst veya alt çene için 2500 TL’den başlamaktadır. Her iki çene için 4000 TL’den başlamaktadır. Bu fiyatın belirlenmesinde ki en büyük etken diş probleminize göre değişmektedir. Bu fiyatı etkileyen diğer iki unsur ise hekim ve plak olacaktır.

Bunlara da göz attın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Popüler Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
Sohbet
Ortodonti Listesi Yolla!
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?