İmplant fiyatları ne kadardır

İmplant

İmplant tedavisi  ortalama 18 yaşından sonra olunabilir. 60’lı yaşlarda eksik dişi olan bir hastaya dahi yapılabilir. Diş kayıplarını gidermek için yapılan bu tedavi sayesinde, düzgün baktığınız sürece vidalı dişinizi ömür boyu kullanabilirsiniz. Eksik dişiniz için vidalı diş yaptırmak istiyorsanız bize ulaşın 40 farklı Doktordan fiyat alıp en uygun olanı size yönlendirelim.

İmplant nedir?

En basit ifadeyle kaybedilmiş bir dişin yerine o dişin tüm görevlerini yerine getirmesi için uygulanan diş kökleridir. Bu kökler titanyum dediğimiz bir maddeden yapılır. Titanyumdan yapılmasının sebebi bu maddenin yüzde yüz biyolojik uyumlu olmasıdır.

Üzerinde organik bir kirlilik yaşanmayan maddelere karşı da vücut herhangi bir tepki gösteremez. Bu bakımdan titanyumdan elde edilen implant diş kişiye herhangi bir zarar vermeden doğrudan kemik yüzeyine kaynaşma özeliğine sahiptir. Bu yüzden vidalı dişler titanyumdan elde edilirler. 

İmplant nedir

İmplant tedavisi

İmplant tedavisi genel olarak iki aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalar cerrahi ve üst yapı aşamasıdır. Bazı özel durumlarda bu iki aşama aynı anda yapılabilmektedir. Bunun yapılıp yapılamayacağına ve uygunluk durumunuza göre uzman hekiminiz karar vermelidir.

Cerrahi aşaması

 • Bu aşama da hastanın çene kemiğine lokal anestezi altında dişin üst yapısını taşıyacak olan titanyum vida yerleştirilmektedir.
 • Bu işlem yaklaşık 15 dk gibi kısa bir sürede gerçekleştirilebilmektedir.

Üst yapı aşaması

 • Bu aşamada ise, yerleştirilen titanyum kök üzerine hastanın estetik yapısı dikkate alınarak uygun bir üst yapının takılması ve porselen, zirkonyum gibi bazı materyaller kullanılarak doğal diş görünümünün verilmesi işlemi yapılmaktadır.
 • Genel uygulama bu iki aşama arasında 2-4 ay gibi bir süre beklenerek titanyum kökün çene kemiğine tutunmasının sağlanmasıdır. Bu süreye osseointegrasyon süresi denilmektedir. Bu süre alt çenede üst çeneye göre daha kısadır.
İmplant tedavisi

İmplant ağrılı mı? ilk uygulandığı zaman yani cerrahi aşamada lokal anestezi yapılarak tedaviye başlanır bu nedenden cerrahi aşamada hiç bir ağrı hissetmezsiniz. Cerrahi aşama bittikten sonra ve lokal anestezinin etkisi geçtikten sonra hafif bir ağrı hissedersiniz fakat bu sürekli ve sancılı bir ağrı değildir. 24 saat içerisinde ağzınızda hiç ağrı hissi kalmayacaktır. Vidalı diş yaptıktan sonra sert yiyecekler, aşırı çiğneme gerektirecek yemekler ve soğuk sıcak içecekler tüketmemenizde fayda olacaktır. 2 gün boyunca sulu yemek ılık içecekler ve ağız bakımınıza hele ki cerrahi işlem yapılan bölgenin temizliğini ve bakımını düzenli ve disiplinli bir şekilde yapmanız tedavinize olumlu etkiler bırakacaktır.

İmplant fiyatları

İmplant fiyatları ne kadardır? Bu soruya bir limit belirlemek çok zor olsada bir üye implant fiyatı 2000 TL -8000 TL bandında değişebilen rakamlara mal olabilmektedir.

 • Uygulanacak implant dişin markası ve modeli maliyeti doğrudan etkilemektedir.Tedavinin uygulanacağı klinik, ünite, kullanılan malzemeler ve Ortodontist tecrübesi fiyatları etkilemektedir.
 • Uygulama sırasında yapılması gereken operasyonlar ve en önemlisi uygulayacak Hekim vidalı dişin nihai fiyatı üzerinde doğrudan etkilidir.
 • implant ücreti, üreten firmalara veya ithalatçılara ödenmesi gereken bir ücret olup genelde ödeme doktorlar tarafından yapılmaktadır. Doktorlar ise hastalarına toplam bir fiyat vermekte ve genelde bu fiyat vidalı diş bedelini, uygulama ücretini, üst yapı aşaması ve üst yapıda kullanılacak materyallerin bütününü içermektedir.

İmplant fiyatları 2020 yılında ne kadardır?

2020 yılı Türk Diş hekimleri birliği tarafından baz alınarak markasına göre bir implant için 2.000 ile 8.000 TL aralığında değişmektedir. Kemik içi implant için 2.070 ile 2.500 TL aralığındadır. Sert doku grefletme için 856 TL’dir Bu fiyatlar tek çene veya çift çeneye göre fiyat azalabilir veya artabilir.

Vidalı diş yapılacak bölge, yapılacak olan bölgenin uygunluğu, kemik tozu gerekiyor mu ve kaç dişin yapılacağı gibi nedenler fiyatların değişmesinde , en temel unsurlar arasında yer alır. Net bir fiyat almak için lütfen hekim kontrolüne gidiniz.

Tek diş implant fiyatı ne kadardır?

2020 implant fiyatları için Türkiye Diş Hekimleri odasının belirlediği tarifeye göre, bir kemik içi uygulama bedeli ( vidalı diş bedeli Hariç ) KDV dahil fiyat 1380 TL olarak belirlenmiştir.

İmplant SayısıEksik Diş Sayısıİmplant MarkasıKaplama Türüİmplant fiyatı
11YerliMetal porselen1350- 1850 TL
11Avrupa Metal porselen2650- 3150 TL
11A-plus Metal porselen1950- 3450 TL
11YerliZirkonyum porselen1650- 2150 TL
11Avrupa Zirkonyum porselen2950- 3450 TL
11A-plus Zirkonyum porselen3250- 3750 TL
11Yerli C-MAX1750- 2250 TL
11AvrupaC-MAX3050- 3550 TL
11A-puls C-MAX3350- 3850 TL

İmplant markalarına göre fiyatlar?

İmplant marka ve fiyatları geniş bir konu olup, çok değişkenlik göstermektedir. Burada genel bir marka fiyat ilişkisinden bahsetmek doğru olmayacaktır. Uygulanacak herhangi bir marka tedaviye göre değişebilen modelleri bulunabilir. Fiyatlarda kullanılacak marka ve modele göre değişkenlik arz edecektir. Örnek vermek gerekirse, aynı marka vidalı diş uygulanan iki hasta için farklı fiyatlarla karşılaşabilmektedir.

2020 Yılı TDB Yapay Diş KöküKDV Dahil Fiyat
Kemik İçi (Tek Silindirik Hariç) 1105 TL
Greftleme ( kemik tozu ücreti hariç ) 495 TL
İmplant üstü açılması 155 TL
Seramik Kron ( Metal Porselen ) 885 TL
Zirkonyum715 TL

İmplant bakımı?

Normal dişlerinizi günde 2 kez fırçalıyor sanız vidalı dişlerinizi 4 kez fırçalamak gerekiyor.

 • Ağız duşları bir başka deyişle oral duşlar,bu cihazlar su tazyiki ve püskürtme gücüyle operasyon bölgesine temas etmeden bölgenin yemek artıkları ve bakterilerden temizlenmesinde etkili olduğundan kullanmanız olumlu olacaktır. Doktorunuz önereceği gargaraantibiyotik gibi ilaç tedavileri kişisel kişisel olarak yapacağınız ağız içi bakımı da çok önem arz etmektedir.
 • Vidalı diş taşıyan kişilerin kesinlikle diş ipi kullanılmasını öneriyoruz.
 • Düzenli olarak hekim kontrollerine gitmek çok faydalı olacaktır.
İmplant bakımı nasıl olmalı

İmplant çeşitleri

Yapay diş köklerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan çeşidi ise vidalı implant tipidir.

 • Ayıca monoblok, vidasız, seramik vb. gibi birçok yapay diş kökü çeşidi de tedavilerde kendine yer bulmaktadır.
 • Yapay diş kökleri yüzeylerine uygulanan işlemler sonucunda farklı özellikler kazanabilmektedir.
 • Her vidalı diş çeşidinin ise hasta çene kemiğine göre değişebilecek birçok çap ve uzunlukta modelleri bulunmaktadır. 

İmplant hakkında sık sorulan sorular

Cerrahi aşama 15 dakika gibi bir sürede yapılır. Bu sürede üst yapıyı taşımak için vida koyulur kemikle kaynaşması 4 ayı aldığından 4 ay sonra titanyumdan yapılan dişiniz eklenir.
2010 yılında Resmi Gazete'de yayımlanarak kamuoyu ile paylaşılan Sağlık Uygulama Tebliği usul ve esasları gereğince SGK implantı lüks saydığı için karşılamıyor.
Cerrahi işlem lokal anestezi altında yapıldığı için hiç bir acı hissetmezsiniz. Fakat anestezi etkisi geçtikten sonra çok hafifi bir ağrı hissedeceksiniz ama buda 24 saat içerisinde biter.
Genellikle kemik yaşına bakılır kabul görmüş yaş ise 18 yaşından itibaren yapılır ve yaş sınırlaması yoktur 65 yaşındaki bir hasta da yapabilir.
Tam dişsiz olan bir ağza 14 tane yapay diş yapılarak köprü desteği sayesinde 32'ye tamamlanır.
Cerrahi aşama ve üst yapı aşaması ile birlikte ortalama 3-4 ay sürede iyileşir ve diğer dişlerinizden hiçbir farkı olmadan hayatınıza devam edersiniz.
Evet diş çekiminden hemen sonra yapılır hatta buna en iyi tedavi yöntemi derler. Çünkü hali hazırda yapay diş kökünüz eklenmesi için yer açılmış bu yüzden tekrar cerrahi bir işleme gerek kalmaz
Bazı devlet hastanelerinde yapılabiliyor fakat bu ücretsiz olduğunun anlamına gelmiyor SGK bunu lüks bir tedavi olarak gördüğünden devlet hastanelerinde tedavinizi yapsanız dahi ücret ödersiniz.
Aynı anda 3 tane yapılır ama bunların kemikle kaynaşma süreleri olduğu için bir anda yapay diş kökleri yapılır diye bir durum söz konusu değildir.
Titanyumdan yapılan yapay diş olduğu için çürümesi söz konusu değildir fakat normal dişlerinizden bir farkı olmadan bakım yapmalısınız?
Üst yapı aşmasında yapılan hareketli veya hareketsiz titanyumdan elde edilen yapay diş kökleridir.
Cerrahi aşama bittikten sonra ilk 24 saat içerisinde hafif kanamalar gerçekleşebilir fakat bu normal bir durumdur eğer aksi halde bir kanama varsa doktorunuza gitmeniz gerekir.

Bunlara da göz atabilirsiniz

 1. İmplant markaları
 2. Diş teli lastiği
 3. Diş teli ağrısı
 4. Braket
 5. Ortodonti
 6. Diş teli

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Popüler Yazılar

19 Yorumlar

 1. Mehmet Altuner says:

  Merhaba hocam implant yaptırmak için uzun zamandır araştırıyorum, implant fiyatları bilindiği üzere çok pahalı araştırmalarım sonucu siz bu konuda daha iyisiniz. Fiyatlarınız çok daha iyi beni aydınlatabilir misiniz?

  1. DNT SAĞLIK A.Ş says:

   Merhabalar Mehmet Bey, implant fiyatları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için lütfen bizi arayarak veya WhatSapp üzerinden iletişime geçerek sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.

   1. Implant tedavisinin yan etkisi var midir

 2. Aydın Sönmez says:

  Hocam merhabalar benim alt çenede yan yana 3 dişim yok bunun için bilgi almak istiyorum ve implant fiyatları ne kadar olur bu üç dişim için

  1. DNT SAĞLIK A.Ş says:

   Merhabalar Aydın Bey , 3 eksik dişiniz yanyana olduğu için normal 2 implant yaptırır gibi ücret ödemeniz gerekir. Sağlıklı bilgi adına bizimle iletişime geçin

 3. Merhaba benim alt sagda diş yok fiyat nekadar olur?

 4. Ercan Öztürk says:

  İmplantın kanal tedavisinden farkı ne

 5. Merhaba, taktırılan implantın süresi ne kadar yani yeni bi implant taktırmak için ne kadar beklemeliyiz?

 6. Merhaba tek bir dişin tedavi süresi ortalama ne kadar sürüyor ?
  Uzun ve zahmetli bir süreç olduğunu duyuyoruz ne kadar doğru acaba ?

 7. Fiyat bilgisi alabilir miyim acaba

 8. Merhaba ben implant yapmak istiyorum tek diş için tedavi süresi ne kadar?

 9. Merhaba benim sağ altta 2 diş yok yapabilirmiyiz

 10. Gayet guvenilir

 11. Önceden tel kullandığım için bazı dişlerimde gizli tel var ve İmplant yaptırmak istiyorum.Bir zararı yada etkisi olur mu?

 12. Sadece ön dişler fiyatı ve aşaması ne kadar sürer

 13. Tedavi süresi ne kadar acaba?

 14. […] Güncel implant fiyatlarını öğrenmek için tıklayın. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
Sohbet
Ortodonti Listesi Yolla!
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?